Drukarkowanie wspomnień

Ten, kto chciałby samodzielnie drukować zdjęcia w domu, powinien pomyśleć o zaopatrzeniu się w przeznaczoną do tego celu drukarkę. Drukarka fotograficzna jest urządzeniem oferowanym przez wielu producentów w kilku rodzajach.


Drukarki atramentowe umożliwiają wydruk zdjęć wysokiej jakości. Te dedykowane fotografii - posiadające dopisek "photo" - wyposażone są w większą ilość tuszy (od 4 do 8). Uzyskuje się dzięki temu płynne przejścia tonalne.


drukarka ds620Laserowa drukarka fotograficzna, w związku z wykorzystywaniem innej technologii, oferuje zdjęcia o jakości ustępującej wydrukom atramentowym. Drukarki te wykorzystują do pracy proszek zamiast płynu, w związku z czym przejścia tonalne nie są już tak równomierne. Niemniej, jeśli priorytetem nie jest wysoka jakość, a zależy nam na szybkości wydruku i niskich kosztach eksploatacji, będzie to właściwy wybór.  
Profesjonalna drukarka fotograficzna i jaki papier do drukarki dnp ds620 to oczywiście wybór głównie dla zawodowców. Z oczywistych względów oferuje wydruki najwyższej jakości, naturalne kolory oraz płynne przejścia tonalne. Cechą charakterystyczną jest niezwykła trwałość wydruku - dzięki odpowiednim tuszom nadrukowany obraz nie płowieje.


Zakup drukarki fotograficznej powinien być poprzedzony rozeznaniem naszych potrzeb. Wybierając drukarkę sprawdźmy, jaką szybkość wydruku zapewnia, jakie grubości i format papieru obsługuje. Większość urządzeń umożliwia standardowe wydruki wielkości 10 x 15 cm, a ponadto A4, a nawet A3. Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość drukowania bezpośrednio z aparatu fotograficznego, dzięki czemu pominiemy etap wgrywania zdjęć na komputer. Niektóre z drukarek posiadają również ekran LCD, co jest przydatne, gdy urządzenie drukuje bezpośrednio z karty pamięci lub aparatu fotograficznego. Umożliwia to podgląd obrazu, a niektóre modele pozwalają poprawić przed wydrukiem jego jakość, np. usunąć efekt czerwonych oczu. Jeszcze inną kwestią jest sposób komunikowania się urządzenia z komputerem. Może to być tradycyjny kabel, ale także moduł WiFi lub Bluetooth.


Przemyślany zakup drukarki fotograficznej może okazać się trafną decyzją, która sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach.

Script logo