Drukarka atramentowa

Jednym z praktycznie niezbędnych sprzętów we współczesnym domu jest drukarka atramentowa. Bez niej niemożliwe jest wydrukowanie jakiegokolwiek dokumentu, a taka konieczność pojawia się bardzo często w codziennym życiu. Samo posiadanie drukarki nie wystarczy, aby ją używać. Niezbędny jest jeszcze papier do drukarki oraz tusze do drukarki- czarny i kolorowy. Drukarka atramentowa nie jest drogim sprzętem, ale przy częstym użytkowaniu generuje spore koszty. Producenci drukarek korzystają z tego, że tusze do drukarki są niezbędne i klient po prostu musi je kupować. Dlatego za oryginalny tusz trzeba nieraz zapłacić prawie tyle, ile kosztuje  nowa drukarka atramentowa. Dzięki temu, producenci drukarek więcej zarabiają na tuszach, niż na samych urządzeniach, które nie przynoszą aż takich zysków.


Zamiast stosować kosztowne tanie tusze do drukarki dx100, można wypróbować zamienników pochodzących od innych producentów i dedykowanych danemu modelowi drukarki. Zamienniki potrafią kosztować znacznie mniej niż oryginalne tusze do drukarki i na dłuższą metę pozwolą na duże oszczędności. Niestety, mają też wadę- jeśli drukarka atramentowa zostanie uszkodzona przez tusze do drukarki i nie będą to oryginalne tusze, producent drukarki może odmówić naprawy, nawet jeśli urządzenie nadal ma gwarancję.


Papier do drukarki na szczęście nie jest taki kosztowny. Ryza papieru, mająca 500 kartek, kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych i powinna wystarczyć na dłuższy czas, a więc papier do drukarki nie powinien zrujnować domowego budżetu nawet przy wysokim zużyciu.


Nikt chyba nie ma wątpliwości, że drukarka atramentowa to w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne urządzenie w domu, a dla osób prowadzących firmę jest wręcz niezbędna. Nowoczesna drukarka atramentowa często ma też mnóstwo dodatkowych funkcji, na przykład możliwość drukowania z urządzenia przenośnego, co może okazać się bardzo przydatnym i wygodnym rozwiązaniem.

Script logo